6 dolog a videó játékokban, ami a valóságban nem működne

6 dolog a videó játékokban, ami a valóságban nem működne

Nyilvánvaló, hogy a videó játékok nem hasonlítanak a valósághoz, hiszen senki nem fog neked 100 kiló aranyat adni, vagy egy rakás patkány sem fog kiszabadítani a börtönből, és elképesztő képességeid sem lesznek.

Azonban a katonai játékok elég élethűen utánozzák a harcmezőn tapasztaltakat, gondoljunk csak a Medal of Honor-ra vagy a Call of Duty-ra. Nézzük, mik azok a dolgok, amik kissé elrugaszkodottak a valóságtól:

1. Elsősegély-készlet

A legtöbb játéknak kétféle gyógyulási módszere van, vagy elbújsz egy szikla mögött néhány másodpercig és már jobban is vagy, esetleg belefutsz egy elsősegély-készletbe.

Ezek után meg fogsz lepődni, hogyan folyik a gyógyítás a harcmezőn.

A hadseregben nem dobálnak elsősegély-készleteket, hanem olyan orvosok, ápolók haladnak a csapatokkal, akik rögtön ellátják a sérüléseket.

2. Lézeres aknák

 

Biztosan ti is láttatok már olyan robbanó aknákat a játékokban, melyeken a lézerfény megszakítása után indul a robbanás. Nos valóban vannak ilyen aknák a hadseregben, azonban a csatamezőn ezt nem használják. Jellemzően kapcsolóval vagy vezetékkel indítják be az aknák működését.

3. Tökéletesen működő fegyverek

Nem számít, hogy milyen széles fegyverválasztékkal játszunk a játékban, mindig, minden fegyver tökéletesen MŰKÖDIK. Soha nem kell tisztítani azokat, vagy azzal foglalkoznunk, hogy meghibásodik.

A fegyverek tisztítása, karbantartása a hadseregben a napi rutin részét képezi. Még akkor is, ha nem használták, mindig gondosan átvizsgálják, hiszen ha a harcmezőn nem működik megfelelően, akkor egy időre kiesik a katona a küzdelemből. Amennyiben a játékban is így működne, akkor az kicsit unalmassá tenné a játékot.

 

4. Utasítások

 

Amíg a küldetés feltöltődik, a játékosoknak elmondják, hogy mit kell tennie. Ha nem tetszik a küldetés, akkor akár figyelmen kívül is hagyhatják az utasításokat és saját szakállukra harcolnak. A valóságban erre nincs lehetőség, hiszen ezzel a parancsmegtagadással veszélyeztethetik a küldetést, egymás életét is.

5. „Futás és vadászat”

 

A többjátékos játékokban a meccs elkezdése után a szereplők nem szoktak együttműködni, hanem mindenki szalad és lövöldözi az ellenséget.

A tényleges küldetések másként vannak kialakítva, biztonsági elemeket építenek be, így van, aki a helyszíntől messzebb támogatóként vesz részt a küzdelemben.

 

6. Veszélyes harcok

 

A videó játékok készítői hónapokat szöszmötölnek a finomságok beállításával, hogy mindenkinek egyenlő esélye legyen nyerni. Egy tökéletes, versenyképes környezetben az egyetlen különbség a játékosok képessége.

A harcmezőn is jó lenne, ha mindenki ugyanolyan esélyekkel indulna, de ugye ez nem feltétlenül van így. (jobb fegyverek, modernebb technológia)