A ruhagyárat 1959-ben az amerikai Knoxwille-ben alapította Samuel Gelber könyvelő azzal a céllal, hogy a haderő számára minőségi ruhadarabokat gyártson. Az AlphaIndustries három gyártó, a Superior Tags Coporation, a Rolen Sportswear és a Dobbs Industries jogutódjaként jött létre. A leginkább pilótadzsekijeiről ismert cég ugyan megőrizte az amerikai haderőhöz fűződő kapcsolatát, mára a civil szféra egyik vezető gyártója lett.
( Alpha Industries ruhagyár az 1980-as években )
A vietnami háború alatt és után megszaporodtak a megrendelések, a cég megerősödött. A hadsereg rengeteg ruhadarabot rendelt, főleg az MA-1 pilótadzseki volt nagyon népszerű. (Érdekesség, hogy ilyet visel Jason Statham amerikai színész az Expandables 2 című filmben. Ugyanebben a filmben Sylvester Stallone Peacoatot, gyapjú tengerészkabátot hord. A Terminátor4-ben pedig Christian Bale B-3 vintage irha dzsekit kapott.Rambo 1982-ben M65-ös gyakorló dzsekit viselt. Robert De Nirot már 1975-ben ebbe öltöztették a Taxisofőrben.)
( Robert De Niro a Taxisofőr c. filmben M65 kabátban )
Az 1970-es években már nemcsak kabátokat, hanem egyéb ruhadarabokat is rendelt a haderő. A cég így egyes gyártási tevékenységeit kiszervezte. Ezekben az években, a vietnámi háború lezárása után a hadsereg számára feleslegessé vált ruhadarabokat kiárusították. Először azok vásárolták a dzsekiket és nadrágokat, akik a háború alatt már találkoztak a márkával. Aztán a civilek rájöttek, hogy ez jó.
1980-ben az Alpha új telephelyre költözött. Ekkor már évi 550.000 dzsekit gyártottak. A cég kiterjesztette a tevékenységét az állami szférából a civil piacra. Egyetlen apró változtatást hajtottak végre: a profi katonai ruházat bevarrt címkéjén három vízszintes vonallal elválasztották a termék nevét a kezelési útmutatótól. A különlegességre vágyó vevők pedig elkezdték kutatni a „három csíkos” darabokat.
1982-ben az alapító Samuel Gelber halála után az Alpha tovább erősítette piaci pozícióját.
A cég nem vitte túlzásba a változtatásokat. Évtizedek óta mindössze csak a gyártott dzsekik színe változott, a modellek továbbra is ugyanazok.
( Alpha kabát címke )
Az egyértelmű tündöklés a hidegháború végéig, nagyjából 1990-ig tartott, ugyanis akkor Amerikában 75%-kal visszaestek a cég állami megrendelései, ráadásul a Made in USA-jelzés visszaszorult. A helyzetet súlyosbította a ruhaipar távol-keleti robbanása is.
Később sem az Öböl-háború, sem az iraki offenzíva nem emelte az Alpha megrendeléseit, mert a pénzt inkább gépekre, fegyverekre csoportosították.
A helyzetet felismerve az Alpha áttért az utca viselet preferálására. Férfi, női és gyermek kollekcióval is rendelkezik. Amerikában, Németországban és Japánban van központja a cégnek. Az amerikai és európai vásárlói igények eltérnek, ezért néhány alapdarab mindenhol kapható, míg mások vagy itt, vagy ott kerülnek a boltokba.ú
( A legtöbb Alpha kabát tartozéka az RBF szalag )
Szinte minden Alpha terméken található egy kis fülecske a céglogóval, a dzsekik esetében ez a bal karon lévő tollzsebhez van varrva. A legtöbb dzsekire felkerül a REMOVE BEFORE FLIGHT szalag, amely az az Alpha egyik ismertető jegye. Akárcsak a pilótadzseki karján a húzott varrás. Jellegzetes elem továbbá a bal mellrészen található tépőzáras névcímke is.
Alpha = kipróbált, ellenőrzött, bizonyított.