A 40-es években az Alpha Industries még nem létezett, így más gyártók végezték az amerikai haditengerészek és pilóták ruházatának elkészítését. A standard elképzelés mentén haladtak, hiszen éveken át bőr alapanyagból készítették el a dzsekiket, melyek időtállóak voltak, azonban nem mindenki számára feleltek meg.
Az Alpha újítást hozott a repülős dzsekik piacára azzal, hogy szakított a hagyományokkal és nem bőrből készítette el a B-15-ös modellt, hanem nylonból. Az amerikai repülés úttörője Henry Harley Arnold az amerikai légierő öt csillagos parancsnoka, a technológia kutatását és fejlesztését támogatta, így lelkesen az Alpha B-15 dzsekijének újjítása mellé állt. Tette ezt nemcsak azért, mert az elkészített darabok olcsóbbak voltak, mint a valódi bőr, hanem azért is, mert azok viselése kényelmesebb és melegebb volt a katonák számára.
A technológia fejlődése a repülőgépeken is sok változást hozott. A gépek orra elkeskenyedett, a pilótafülke szűkebbé vált, ami a jet-repülőgépek korszakának kezdetét jelentette. A pilótáknak olyan ruhákra volt szükségük, melyben kényelmesen elfértek a pilótafülkében, emellett jól szigeteltek, hiszen egyre magasabbra repültek a gépeikkel. A repülőgépek túlnyomás nélküli, fűtetlen kabinjaiban szélsőséges körülmények között akár -50 fok is lehetett. Nagyon népszerű volt a kabát a katonák körében, a koreai háború idején az ő szórakoztatásukra érkező Marilyn Monroe szintén B-15-ös modellt viselt.
Miközben a stílus és a kódnév változatlan maradt, a B-15 dzseki anyaga változott. A nylon jó választásnak bizonyult, extrém körülmények között tesztelve is megállta a helyét. Eredetileg a bélés gyapjú anyaggal volt kitömve, később ezt poliészter töltés váltotta fel. Ez sokkal könnyebb és melegebb volt, mint a gyapjú.
A B-15-ös kabát az MA-1 őse, amit a konfekcionista divattervezők sokszor másolnak, de az eredetit még mindig az Alpha gyártja. A B-15 kevésbé populáris ruhadarab, de pont ezért az, aki viseli, még egyénibbé válik a városi tömegben.
A dzseki egyediségét adja a bárányszőr gallér, eleganciája sok prémes kabát elkészítését inspirálta. A prémes rész lecsatolható. A kabáton található funkciónális gombokat a pilóták használják az oxigénmaszk és a fejhallgató vezetékek összekapcsolására. Az utcai viseletnél is megtartotta az Alpha ezeket a kiegészítőket, nemcsak a hitelesség kedvéért, hanem praktikus okokból is, hiszen a fiatalok jó hasznát veszik a fejhallgató zsinorók elvezetésére, ezeket a kiegészítőket.
Tartós és strapabíró, mindemellett divatos és hiteles megjelenést biztosít viselőjének. Webáruházunkban és üzletünkben megtalálod a modellt négy színben: fekete, gunmetal, replica blue, sage green.